Subota, 27 travnja, 2024
Sport

Potop HNK Čapljina na Babovcu u 2.kolu Kupa Federacije

U utakmici 2.kola Kupa Federacije BiH na stadionu Babovac u Ljubuškom snage su odmjerili NK Ljubuški i HNK Čapljina.

Trener Čapljinaca Radović Ljubuškom je suprotstavio kombiniranu momčad sastavljenu uglavnom od igrača koji ne dobivaju previše prostora za igru.

To se pokazalo kao loša opcija za goste. Domaćin je u susret ušao odlučno te je početnu inicijativu okrunio pogotkom u 12.minuti kada veliku grešku vratara Grbavca iskoristio Ivan Buhač koji dovodi domaćina u vodstvo od 1:0. Nastavak utakmice donio je nastavak dominacije Ljubušaka koju je kaznio nakon novog kiksa vratara gostiju Karlo Buhač.

Probudili su se Čapljinci nakon drugog primljenog pogotka i zaigrali otvorenije te stvorili neke prigode no nisu uspjeli iznenaditi iskusnog Mišu Pavlovića.

Zato je kazna stigla u vidu trećeg pogotka za domaćine a strijelac je bio Nikola Granić te se na odmor otišlo s velikih 3:0 za domaći tim.

Nije ni nastavak susreta donio ništa novo za Čapljince. Ljubuški je nastavio tamo gdje je stao i u 50.minuti susreta već je bilo 4:0 a strijelac je nakon gužve u 16-ercu gostiju bio Pero Puljić.

Nije dugo trebalo ni da pukne petarda u Ljubuškom. Nakon divne akcije razigranog domaćina svoj drugi gol na utakmici postiže Karlo Buhač. Mladi Čapljinci su djelovali pogubljeno na terenu a domaći tim koji je “osjetio krv” krenuo je da dokrajči grogiranog protivnika. Karlo Buhač nije dugo čekao na svoj treći pogodak. U 63.minuti opet je matirao Grbavca koji neće po dobrom pamtiti ovaj susret na Babovcu. Agonija Čapljine nastavila se u 72.minuti kada nakon fine akcije Ivan Buhač izlazi sam ispred Grbavca i postiže svoj drugi a sedmi gol za NK Ljubuški. Ostatak susreta prošao je u jalovim pokušajima gostiju da se domognu počasnog pogotka te nekoliko lijepih akcija domaćih koji su se na kraju zaustavili na 7 golova i ispraćeni su velikim pljeskom malobrojne publike na stadionu Babovac.

Ljubušaci zasluženo idu u glavni ždrijeb Kupa Bosne i Hercegovine.

NK Ljubuški – HNK Čapljina 7:0 ( Karlo Buhač 3, Ivan Buhač 2, Pero Puljić, Nikola Granić)

Autor: Pogled.ba

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com