Petak, 19 travnja, 2024
Sport

Raguž: Nadam se da ćemo uskoro proslaviti vrlo izvjestan i velik uspjeh

Poslije negativnog niza od pet utakmica bez pobjede, gabelski GOŠK se u 24. kolu Prve lige FBiH vratio na pobjednički kolosijek trijumfom protiv Radnika iz Hadžića sa 3:1.

To im je donijelo povratak na plus 15 bodova viška u odnosu na konkurenciju pa Gabeljani već u sljedećem kolu mogu teoretski osigurati naslov prvaka i plasman u Premijer ligu.

Protiv Radnika su pogađali Nihad Šero (14. pogodak za drugo mjesto na ljestvici najboljih strijelaca), Esmir Hasukić i Marko Baltić. Za Radnik je poentirao Abubakar Safiyanu.

– Prvo poluvrijeme je bilo jako dobro i šteta što smo primili taj jedan pogodak. Zapravo kompletnu utakmicu smo imali jako dobru kontrolu i mislim da smo zasluženo pobijedili. Prelomila je greška njihovog golmana, što smo mi iskoristili. Svi parametri su u našu korist, više prilika, veći posjed, ali ove utakmice nekad odu u neplaniranom smjeru, rekao je pomoćni trener GOŠK-a Tomislav Raguž i dodao:

– Nakon pet kola došla je pobjeda i opet smo na plus 15. Ali ukupno idemo prema našem cilju, i očekujem da ćemo u sljedećih par kola matematički osigurati titulu. Nadam se da ćemo kući protiv Budućnosti to potvrditi i proslaviti jedan vrlo izvjestan i velik uspjeh.

U sljedećem kolu GOŠK gostuje ekipi Simm Bau u Maglaju i imat će „prvu meč loptu“ za osvajanje naslova prvaka.

– Imamo dosta kartoniranih igrača, malo ćemo se presabrati. Kao i uvijek idemo po što bolji rezultat. Nadam se da možda već gore ostvarimo ovo o čemu pričamo, zaključio je Tomislav Raguž.

Dupovac: Popraviti obranu za opstanak

Radnik u preostalih šest kola očekuje borba za opstanak.

– Otvorena utakmica protiv dominantnog GOŠK-a u ovoj ligi. Zaista su pokazali da vrijede. Prvo poluvrijeme smo se korektno nosili. Kasnije smo napravili dvije greške za koje su nas kaznili. Imali smo svoje šanse koje nismo iskoristili. GOŠK-u želim sve najbolje u Premijer ligi, zasluženo su prvi. Nama je cilj opstanak i nadam se da ćemo to uspjeti. Moramo popraviti greške u obrambenoj fazi. Dolazi nam Tomislav koji je odlična ekipa i u najboljoj su formi u ligi, rekao je trener Radnika Nijaz Dupovac.