Petak, 26 travnja, 2024
Sport

Razigravanja odbojkašica: Čapljinke i Livanjke brane čast “Juga”

Nakon prvih utakmica razigravanja za plasman od 5-og do 16-og mjesta u federalnoj Superligi, rezultat je izjednačen, obje strane imaju po tri pobjede. Pri tome su se “sjevernjakinje” iskazale u borbi za petu i sedmu, te 15-tu poziciju koja jamči opstanak u ligi. U odmjeravanju snaga ekipa iz dvije skupine posebice su razočarali sarajevski sastavi Novi Grad i Igman (Ilidža) koji su glatko izgubili prve utakmice. Ilidžanke su poražene od nekadašnjeg premijerligaša Bosne iz Kalesije na svom parketu, dok su sa skromnih 46 poena u tri seta odbojkašice Novog Grada praktično već izgubile borbu za petu poziciju. Uglavnom, dojam je da su da su na tim pozicijama njihove suparnice Gračanica, odnosno Bosna već obavile posao, pa im u uzvratu slijedi samo formalnost. Slično bi se moglo reći i za Lukavac, koji je u prvoj utakmici mostarskim “studenticama” prepustio samo 46 poena u tri seta.

S druge strane južnjakinje su ostvarile prednost u borbi za 9-to, 11-to i 13-to mjesto. Pri čemu je najbolji posao u prvoj utakmici obavio Troglav. Livanjke su Maglaj “zamrznule” sa samo 41 poen (25:20, 25:10 i 25:11), pa su uoči uzvrata u lagodnoj poziciji. Znatno teže bit će Čapljini, koja je u prvoj utakmici s 3:1 savladala Vitez. Čapljinke su loše otvorile susret nakon prvog seta i 19:25, Vitez je imao prednost, ali su se domaće potom razigrale slijedilo je 25:18, 25:22, te deprimirajućih 25:7. Svakako da se Vitežanke neće predati, pa bi ovo u uzvratu mogao biti najzanimljiviji i najneizvijesniji susret.

Jug je slavio i u borbi za 13-ti poziciju, Vogošća je bila bolja od Žepča, ali gošće poslije neizvjesnog drugog i trećeg seta koji su završeni sa po 25:23, odnosno ukupno osvojenih 66 poena, nisu bez izgleda u uzvratu. To se ne bi baš, moglo reći za mostarski Student koji je u Lukavcu potučen do nogu 25:16, 25:14 i 25:16.

Rezultati prvih utakmica razigravanja za plasman u federalnoj Superligi odbojkašica, Gračanica: Gračanica – Novi Grad 3:0, Ilidža: Igman – Bosna 0:3, Čapljina: Čapljina – Vitez 3:1, Livno: Troglav – Maglaj 3:0, Vogošća: Vogošća – Žepče 3:0, Lukavac: Lukavac – Student 3:0.

Uzvratne utakmice igrat će se u subotu i nedjelju, parovi i satnica, Sarajevo: Novi Grad – Gračanica(15), 26-og ožujka; Kalesija: Bosna – Igman(18), 25-og ožujka; Vitez: Vitez – Čapljina(18), 25-og ožujka; Maglaj: Maglaj – Troglav(14), 26-og ožujka; Žepče: Žepče – Vogošća(12) 26-og ožujka; Mostar: Student – Lukavac(17), 26-og ožujka.

Autor: D. Musa | radio-capljina.com