Srijeda, 1 svibnja, 2024
Sport

ŠPORT Košarkaši i odbojkašice 2017. otvorili pobjedama

U 10. kolu Košarkaškog prvenstva Herceg-Bosne Čapljina je pobijedila Vitez 77 61, 16 razlike.

Najbolji strijelac je Branislav Radak koji je odigrao svih 40 minuta tijekom kojih je postigao 21 poen. Edis Šafro je ubacio 18, Mario Jelčić 17, Krtalić 6, Jerkić 5, Haris Šafro 4, Dragičević, Rebac i Mateo Ivanković po 2. Igrali su i Buntić, Perić i Marković međutim bez šuterskog učinka.

U sljedećem kolu Čapljina će gostovati u Čitluku.

Na posljednjem šestom mjestu zaključili su nogometaši GOŠK-a nastup na sedmom po redu Istria Winter Cupu. U utakmici za peto mjesto Gabeljani su poraženi od slovenskog ligaša Aluminija 4:0, poluvrijeme 2:0. GOŠK u 36-oj minuti pri rezultatu 2:0, nije iskoristio jedanaesterac. Neuspješan izvođač bio je Ramić kojeg je „pročitao“ vratara Aluminija.

U natjecanju po skupinama GOŠK je pretrpio dva poraza, u prvom kolu izgubio je od mađarskog prvoligaša Gyiromta, na koncu pobjednika turnira, 5:0, a u trećem od domaćina Novigrada 2:1. Gabeljani su kao treći iz skupine razigravali za peto mjesto i na kraju poslije trećeg poraza, završili na zadnjoj poziciji.

Tijekom devetodnevnih priprema u Novigradu, GOŠK je odigrao i utakmicu protiv slovenskog ligaša Radomlja. Rezultat je bio 0:0. Ekspedicija prvoligaša iz Gabele od tridesetak članova, s priprema u Istri vratila se u nedjelju.

Nogometaši Čapljine izgubili su pripremnu utakmicu od Čelika s 3:1.

Poveo je Čelik krajem prvog poluvreemena. Zatim je Čapljina na otvaranju drugog djela preko Leke poravnala na 1:1, međutim Premijer ligaš iz Zenice do kraja susreta zabio je još dva pogotka tako da je utakmica završila 3:1 za Čelik.

U zaostaloj utakmici iz devetog kola federalne Superlige odbojkašica, Čapljina je savladala livanjski Troglav 3:0. Po setovima bilo je 25:17, 27:25 i 25:19.

Boćarska ekipa Herceg-Bosna (Čapljina) u sedmom kolu Zimske lige Metkovića, savladala je Boćarski klub Putniković s Pelješca 6:2 i tako zadržala izglede za prolaz u drugi krug. Do kraja natjecanja po skupinama preostalo je još jedno kolo, a boćarima Herceg-Bosne (Čapljina) za prolaz dalje potrebna je pobjeda protiv zadnjeg suparnika ekipe Prud II.

Prijateljski rukometni susret proteklog vikenda, odigrali su kombinirani sastavi Čapljine i Zrinjskog. Utakmica je završena pobjedom Mostaraca 28:27.