Utorak, 14 svibnja, 2024
Društvo

Nizozemski velikan i četverostruki prvak Europe Ajax ozbiljno je posrnuo i proživljava veliku rezultatsku krizu. U devetom kolu nizozemske lige izabranici Mauricea Steijna stigli su na gostovanje kod Utrechta, ali poraženi su kod posljednje ekipe lige i tako pali u zonu ispadanja, na predzadnje mjesto tablice, prenosi Index.hr.

Utakmica je prekinuta na samom kraju kod rezultata 3:3 jer su navijači počeli ubacivati čaše i razne predmete u teren, a nakon nastavka Utrecht je u ludoj završnici u 90. minuti zabio za 4:3 i pobijedio. Za Ajax su nastupila dva hrvatska reprezentativca, Josip Šutalo i Borna Sosa.

Sosa dva put asistirao. Ajax poveo 3:2 pa izgubio

Potonji je bio najbolji igrač Ajaxa, a Šutalo tragičar i krivac za gol koji je odlučio utakmicu. Sosa je bio prava napast po obranu domaćina na lijevoj strani i asistirao je za dva gola kojima je Ajax započeo preokret nakon početnog vodstva Utrechta.

Domaćin je poveo 2:0 golovima Ryana Flaminga i Mikea van der Hoorna u 44. i 48. minuti, a Sosa je zatim u 52. i 55. minuti asistirao Kristianu Hlynssonu za izjednačenje. Steven Bergwijn je u 65. minuti iz penala pogodio za preokret Ajaxa, a za konačnih 3:3 zabio je Jens Toornstra u 71. minuti.

Nakon prekida koji su izazvali ljuti navijači Ajaxa, što im nije prvi put ove sezone, utakmica se nastavila. U 90. minuti Šutalo je pokušao dijagonalu iz obrane, ali dodavanje je bilo prenisko i presječeno je, nakon čega je Oscar Fraulo zabio za 4:3.