Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

Prije tri dana je u okviru sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine GOŠK iz Gabele slavio u jednoj ludoj utakmici pobjedu protiv Željezničara na Grbavici rezultatom 2:3.

Kolo prije GOŠK je na domaćem terenu sjajnom igrom stigao do boda protiv Sarajeva (2:2), a vrlo lako je mogao osvojiti i puni plijen, te je sigurno ova hercegovačka ekipa pobrala simpatije bh. sportske javnosti.

Danas je reporter portala SportSport.ba posjetio trening GOŠK-a nakon trijumfa nad Željezničarom, a prije utakmice protiv Igmana u narednom kolu, te je za naš portal prvo govorio trener, Denis Ćorić.

“Prije svega još jednom čestitam i jednoj i drugoj ekipi na odličnoj utakmici. Dosta preokreta, interesantno i s jedne i s druge strane. Prvo poluvrijeme 1:0 Željo, drugo poluvrijeme mi izjednačimo, preokret, devedeset i neka 2:2 i onda ono što sam rekao i na pressici, sa zvukom sirene 3:2. To je draž fudbala, kad sad sagledate ovako mirne glave, utakmica je najrealnije trebala završiti neriješeno jer je kod 1:0 Željo imao dvije dosta dobre prilike. Na našu sreću nije ih iskoristio i kasnije mi zabijemo fenomenalan gol i utakmica, pogotovo za gledatelje, mogli su uživati. Nama trenerima nije lako, ali evo, sigurno da nam je drago, vratilo nam se za neke druge utakmice i vjerujem da nas je ova utakmica i tri boda još više napunila samopouzdanjem”, rekao je o meču na Grbavici, pa najavio duel s timom iz Konjica:

“Što se tiče iduće utakmice s Igmanom, Igman jako čvrsta i iskusna ekipa, gdje kolega Dženis radi fenomenalne stvari. Imaju odlične pojedince, bit će dosta teška utakmica, ali ima još pet dana do utakmice. Dobro se pripremiti i vidjeti zdravstveno stanje. Očekuje nas teška utakmica i nadam se da ćemo pružiti dobru utakmicu, pa ćemo vidjeti kako će to sve završiti.”

Krasan gol za izjednačenje na 1:1 na Grbavici postigao je 23-godišnji hrvatski veznjak Dino Skorup, koji nije krio sreću i zadovoljstvo nakon urađenog posla, ali se skromno zahvalio cijeloj ekipi zato što je on isplivao kao jedan od najboljih pojedinaca meča protiv Željezničara:

“Mislim da ova pobjeda na Grbavici je došla vrlo dobro svima. Mislim da sam tu isplivao tu utakmicu, ali je to zasluga svih momaka i cijele uprave kluba. Najveća prednost nas je što živimo svi kao jedan i što smo svi jedan klapa i to je ono što nas izbacuje i uzimamo bodove na taj način. Svaku utakmicu nekoga drugog izbaci ta utakmica, kao pojedinca. Ovaj put je mene izbacila, drugi put će nekoga drugog. Mislim da smo mogli još uzeti koji bod više, da smo mogli pobijediti utakmicu protiv Sarajeva kući, ali kao i sve ostale rezultate, mislim da smo dobro ušli u sezoni, došli smo iz druge lige i mislim da će u nastavku sezone biti sve lakše i lakše i da ćemo biti sve bolji i bolji.”

Svoj komentar dao je i mladi David Tabak. On je šansu za igru dobio na šest od sedam susreta ove sezone i može se reći da je opravdao povjerenje Ćorića i njegovog stručnog štaba, a za razliku juniorskog i seniorskog fudbala, kaže da je kao nebo i zemlja:

“Mislim da smo dobro odigrali, borili smo se do kraja. Nagradio nas je gol u zadnjoj minuti što smo dali. Mislim da smo više bodova trebali još prije izvući, ali sve polako sjeda na svoje mjesto i nadam se da ćemo nastaviti ovim tempom i da ćemo biti dobri kao što smo bili ovih zadnjih par utakmica. Kao mlad igrač koji je tek došao u seniorski nogomet sam zadovoljan, ušao sam skoro svaku utakmicu, nadam se da su trener i stručni stožer zadovoljni sa mnom i prilikom koju su mi pružili. Jako velika razlika i ne znam što bih drugo rekao, nebo i zemlja.”