Četvrtak, 25 travnja, 2024
Sport

FOTO GOŠK osigurao ostanak; u izravnom okršaju u Gabeli izbacili Čelik iz lige

Nogometaši GOŠK-a osigurali su ostanak u elitnom natjecanju bh nogometa. ‘Lavovi s Gabela polja’ u izravnom su dvoboju s Čelikom odnijeli pobjedu i ‘gurnuli’ zenički klub iz lige tri kola prije kraja.

GOŠK je u Gabeli slavio s minimalnih 1:0, a jedini strijelac, koji je GOŠK-u i matematički osigurao ostanak, bio je Marko Mišić.

Domaći su tijekom cijelog susreta bili bolja momčad i mogli su doći i do uvjerljivije pobjede. Nakon dvije dobre prilike za GOŠK na samom početku, utakmica se malo primirila, a Čelik je do prve prilike stigao u 31. minuti kada Jurina pogađa Gredu.

Nakon toga, domaćini su ponovno preuzeli inicijativu, ali veću priliku do kraja poluvremena nisu stvorili.

No, zato na startu drugog, u 48. minuti GOŠK kruniše bolju igru. Barić je odlično prošao po desnoj strani i ubacio na drugu stativu, a Mišić glavom lagano pogađa za vodstvo.

Nakon primljenog gola, Čelik se morao otvoriti i krenuti na sve ili ništa, ali to su više iskoristili domaćini koji su sve češće dolazili do prilika.

U 59. minuti ponovno je Barić odlično ubacio,a Ramić glavom s pet metara promašuje prazan gol. I u nastavku je GOŠK stvarao izgledne prilike, ali do drugog pogotka nisu mogli doći. U finišu utakmice gosti su preuzeli inicijativu, ali obrana GOŠK-a za njih je bila nerješiva enigma, a i ono što je uspjelo proći s lakoćom je kupio Kozić.

Na kraju je ostalo 1:0, mala pobjeda, ali velika tri boda s kojima je GOŠK pobjegao Čeliku na 11 bodova i tako i matematički osigurao ostanak tri kola prije kraja. Čelik još ima teorijske šanse da se zadrži u Premijer ligi jer za Slobodom zaostaje 8 bodova. Ali slabe su to nade da ćemo klub s najboljim stadionom u državi i klub iz trećeg najvećeg grada BIH gledati u elitnom razredu bh nogometa.