Subota, 11 svibnja, 2024

U šesnaestom kolu odbojkaške Superlige – jug odbojkašice Čapljine dočekale su odbojkašice Novog Grada, drugoplasiranu ekipu prvenstva.

U zanimljivom meču koji se igrao u pet setova pobjeda je otišla na stranu gošća rezultatom 2:3.

Prvi set domaće odbojkašice su bez problema osvojile s 25:19. Pred sam kraj prvog seta gostujuće odbojkašice su ostale bez kapetanice koja je zaradila crveni karton ali to nije previše uzdrmalo gošće obzirom da su naredna dva seta osvojile bez poteškoća. Odbojkašice Novog Grada osvajaju drugi set sa 17:25 a treći set s 14:25 i tako rade preokret.

U četvrtom setu gledali smo pravu lavovsku borbu. Gošće su bile blizu osvajanja seta i ukupne pobjede ali domaće odbojkašice se nisu predavale. Gošće su imale prednost 20:22 ali borbene odbojkašice Čapljine ulaze u mini seriju i s tri poena prelaze u vodstvo 23:22. Do 24:24 igralo se poen za poen a onda sa svoja dva poena Lana Vego donosi odbojkašicama Čapljine izjednačenje u setovima i odvodi ih u odlučujući peti set.

U petom setu odbojkašice Novog Grada su od početka imale prednost i na kraju osvojile set s 8:15.

Prvi sudac susreta bio je Marin Kovačević a drugi sudac bio je Amar Mašetić.

U narednom kolu odbojkašice Čapljine gostuju u Zenici kod odbojkašica Čelik-R.