Utorak, 14 svibnja, 2024

FOTO| Pioniri HNK Stolac jesenski su prvaci 1. lige HNŽ

Danas su odigrane zaostale utakmice posljednjeg 11. kola za predpionire i pionire, u kojima je HNK Stolac ugostio Ramu.

Utakmice su se trebale odigrati u Rami, ali su odgađane već dva puta zbog vremenskih neprilika.

– Oglas-

Uz suglasnost klubova izmijenjena su domaćinstva, te su stolački pioniri dobili priliku da pobjedom u Stocu postanu jesenski prvaci.

Važnost utakmice, kao da je “sputala” mlade Stočane, pa su gosti iz Rame već na samom početku utakmice poveli rezultatom 1-0, te čitavo prvo poluvrijeme bili bolja ekipa na terenu.

Međutim, u drugom poluvremenu je istrčala ekipa na čije smo igre navikli tijekom prve polusezone, koja je golovima Ivana Keve i Luke Boškovića preokrenula rezultat na 2-1. Takav je rezultat ostao do kraja utakmice, te je moglo početi slavlje Stočana i navijača, kojih je danas bilo više nego obično.

“Čestitke svim pionirima, trenerima i svima koji su na bilo koji način sudjelovali u ovom uspjehu, jer HNK Stolac nakon dugo godina ima jednu kategoriju koja je osvojila jesenski naslov.” poručili su iz HNK Stolac.

U uvertiri ove utakmice, stolački predpioniri su također pobijedili goste iz Rame rezultatom 1-0, pogotkom Noe Šljivića. Predpioniri su ovom pobjedom zauzeli 4. mjesto na tablici koje također možemo smatrati uspjehom.

Fotografije pogledajte na FB stranici kluba.