Subota, 18 svibnja, 2024

Nakon reprezentativnih ogleda za kvalifikacije na Europsko prvenstvo koje se igra 2024. godine, Premijerligaško natjecanje se vratilo svojim obvezama i u 15. kolu donijelo hercegovački derbi između domaćina NK GOŠK i HŠK Zrinjski iz Mostara.

U 10. minuti utakmice nad Bilbijom je dosuđen kazneni udarac a isti igrač je bio i izvođač i zatresao mrežu vratara Vasilja za vodstvo “Plemića” 0:1. U 37. minuti na asistenciju Ćuže, nekadašnji igrač HNK Hajduk Split Tomislav Kiš pogađa za udvostručenje vodstva gostiju iz Mostara.

U drugo poluvrijeme gosti ulaze najbolje moguće, s pogotkom odmah na početku. Već u 46. minuti Ramić je ostao nečuvan i mirno matirao vratara Vasilja za 0:3.

U završnici susreta i jedni i drugi bili su efikasni. U 82. minuti nakon udarca iz kuta najviši u skoku je Bilbija koji svojim drugim pogotkom na utakmici poveća prednost gostiju na 0:4. Samo minutu kasnije Franko Sabljić pogađa za visokih 0:5 za “Plemiće”. Ipak NK GOŠK ruši jedan rekord, postiže pogodak protiv HŠK Zrinjski u Premijerligaškom natjecanju. U 85. minuti Musulin je tukao a lopta je na putu do mreže pogodila jednog igrača “Plemića” i završila u mreži vratara Marka Marića za konačnih 1:5.

U narednom kolu pred “Lavovima” je još jedan težak ispit. Ovoga puta u goste im dolazi NK Široki Brijeg.