Petak, 17 svibnja, 2024

HNK Višići osvojio važna tri boda u Podhumu, nogometaši Čapljine poraženi četvrti put za redom

Sve utakmice osmog kola Druge nogometne lige FBiH – jug igrane su danas.

Na rasporedu je bilo sedam susreta a na čak njih pet postignuto je četiri ili više pogodaka.

Nogometaši Višića gostovali su u Podhumu kod Livna te upisali vrlo važnu pobjedu u borbi za vrh.

Nogometaši Višića imali su prednost nad NK Kamešnica 0:3 dvama pogotcima Pažina i jednim Kordića ali domaći se nisu predavali i u posljednjih 15 minuta susreta preko Letice i Vidovića smanjuju prednost Višićana i osiguravaju neizvjesnu završnicu koju su gosti ipak “preživjeli” i donijeli kući vrlo važna tri boda.

Nogometaši Čapljine gostovali su kod nogometaša Gruda i upisali četvrti porez za redom a šesti u sezoni.

U utakmici najsiromašnijom pogotcima HNK Grude slavio je s minimalnih 1:0. Strijelac je bio Marko Bašić u 51. minuti.

Nakon ovog kola vodeći HNK Kruševo ima 21 bod a drugoplasirani HNK Višići imaju 17 bodova dok je trećeplasirani HNK Brotnjo s 14 bodova.

NK Kamešnica se nalazi na posljednjem mjestu prvenstvene tablice sa samo jednim osvojenim bodom a HNK Čapljina nalazi se na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice s tri osvojena boda.

Treba napomenuti da će se u Drugoj nogometnoj ligi FBiH – jug odigrati čak tri kola u samo sedam dana.

Natjecanje se nastavlja već u srijedu, 11. listopada kada HNK Čapljina dočekuje HNK Stolac dok HNK Višići dočekuje HNK Rama.