Ponedjeljak, 13 svibnja, 2024

U subotu se sastali GOŠK i Posušje: Na suparničkim stranama Marić i Čoko

U okviru 22. kola Premijer lige BiH u subotu su se u Gabeli sastali GOŠK i Posušje, a utakmica je završila 1:1.

GOŠK je na ovaj način prekinuo seriju od čak dva uzastopna poraza, dok je Posušje u ovu utakmicu ušlo s tri pobjede u nizu.

– Oglas-

GOŠK je do prednosti došao u sedmoj minuti. Nakon ubačaja sa strane iz slobodnog udarca, loptu u svoju mrežu skreće Dario Pavković.

Do izjednačenja Posušje dolazi u 57. minuti pogotkom Karla Kamenara.

Treba napomenuti da se utakmica odigrala na kišom natopljenom i za igru teškom terenu koji je bio sve lošiji kako je utakmica odmicala.

Nakon ove utakmice Posušje je šesto na ljestvici s 30 bodova. GOŠK je dvije pozicije niže sa 24 boda.

Zanimljivost ovog susreta je i da su se na dvije suparničke strane našli i dvojica Stočana. Naime, za Gošk je svih 90 minuta odigrao Gabrijel Čoko, a za Pošušje Ivan Marić koji je također odigrao 90 minuta.
Svoje prve nogometne korake Gabrijel i Ivan napravili su u HNK Stolac.
Obadvojica su danas standardni prvotimci u svojim klubovima.

Posušje će treći krug Wwin lige dočekati na šestom mjestu bez obzira na ostale rezultate, dok će GOŠK svoju poziciju doznati kada se odigraju sve utakmice.