Subota, 27 travnja, 2024

U okviru sedmog kola Premijer nogometne lige BiH NK GOŠK je večeras gostovao u Sarajevu na stadionu Grbavica kod FK Željezničar.

U 30. minutu Mekić je doveo Željezničar i s minimalnom prednosti domaći idu na odmor.

U drugom poluvremenu s dva sjajna pogotka NK GOŠK preokreće rezultat. U 60. minuti Skorup je sjajno izveo slobodni udarac i pogodio za poravnanje rezultata au 76. minuti Hasukić također sjajno pogađa za preokret gostiju iz Gabele na 1:2.

Ipak domaći uspijevaju poravnat rezultat. Mekić je tukao iz velike udaljenosti u 92. minuti a vratar NK GOŠK Bobić loše intervenira i loptu u mrežu za 2:2 posprema Haračić.

Duboko u sudačkoj nadoknadi Nižić je pobjegao Cocaliću a nakon odbijanja lopta opet dolazi do Nižića koji pogađa za velika 3 boda NK GOŠK na Grbavici i konačnih 2:3.

Ovom pobjedom NK GOŠK je “pokvario” proslavu “Manijaka” koji su danas spremali proslavu 102. rođendana kluba i 70. rođendana stadiona Grbavica.

Napomenimo da je utakmica obilovala žutim kartonima a na utakmici je viđen i jedan crveni karton. Crveni karton dobio je Damir Obad zbog odugovlačenja prilikom izvođenja auta, nakon što je odbio vratiti loptu u igru.

Napomenimo da je u ovom kolu jučer HŠK Posušje iznenadilo HŠK Zrinjski odnijevši tri boda s te utakmice a iznenađenja u ovom kolu su se nastavila večerašnjom pobjedom “Lavova” na Grbavici.

Nakon ove pobjede NK GOŠK ima 8 bodova iz sedam odigranih susreta te se trenutno nalazi na osmom mjestu prvenstvene ljestvice.

U idućem kolu NK GOŠK dočekuje FK Igman.