Utorak, 19 ožujka, 2024
Sport

U derbiju začelja GOŠK – Čelika 3:2 (2:2)

Obilnim plijenom u derbiju začelja 20-og kola Premijer nogometne lige BiH, pogostili su se “lavovi” iz Gabele, koji su uspjeli nadigrati neugodni Čelik. Bila je to neuobičajena utakmica u kojoj su domaći već u 16-oj minuti, imali prednost od 2:0. Do kraja povuvreemna prednost se istopila, Zeničani su poravnali na 2:2. U drugom dijelu GOŠK je u prvih petnaestak minuta držao ravnotežu, a onda silovito napao, ponovo došao u vodstvo, imao još nekoliko prigoda i na kraju zasluženo slavio. Pogotke su postigli 1:0 Mulahusejnović u 4-oj, 2:0 Pandža (aug.) u 16-oj, 2:1 Jurina (11 m) u 20-oj, 2:2 Nikolić 45+2, 3:2 Mulahusejnović 63.

Gabeljani su poveli već u 4-oj minuti utakmice pogotkom Nardina Mulahusejnovića. Loše je reagirala obrana Čelika, što je istrčavanjem pokušao ispraviti vratar Marković, međutim Mulahusejnović je vješti sa skoro 30-ak metara lobovao cijelu gostujuću obranu i zatresao mrežu. U 16-oj minuti kroz sredinu napadao je Amir Zolj pa kad je došao u blizinu šesnaesterca lijepo zavrnuo na lijevu stranu do Mišića koji je zaobišao jednog igrača, a onda oštro centirao, vratar Čelika Marković uspio je odbiti loptu na koju je natrčao Boris Pandža i sproveo u vlastitu mrežu.

Čelik je smanjio u 20-oj minuti, udarcem Jurine s 11 metara. Jedanaesterac je iznudio Stevo Nikolić, koji je od 14-te minute zamijenio ozlijeđenog Đelimića. Nikolić je lijepo primio loptu, između Čolića i Rodina uspio ih prisiliti na prekršaj, a sudac Bjelica pokazao je na bijelu točku. Precizan izvođač bio je Jurina. Nova grešaka obrane GOŠK-a dovela je do poravnanja u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Vratar domaćih Kozić uspio je izbiti loptu nakon ubačaja iz kuta, ali njegovi suigrači nisu najbolje reagirali što je bilo dovoljno Stevi Nikolići da zatrese mrežu, 2:2. Valja reći da je Jurina samo minutu poslije realiziranog penala imao veliku priliku i za ranije poravnanje, bio je sam pred Kozićem, ali je loše tukao, a borbeni Sjevernokorejanac So uspijeva izbaciti loptu.

U nastavku sve do 61-ve minute nije bilo izrazitih prilika, slijedila su dva udarca iz kuta u nizu, a nakon drugog odbijenu loptu je prihvatio Raguž oslobodio se čuvara i centrirao, na nekih sedam, osam metara loptu je prihvatio Mulahusejnović i po drugi puta na utakmici zatresao mrežu. Mulahusejnović kojem je to bio drugi pogodak na utakmici, a ukupno treći u dvije prvenstvene utakmice u dresu GOŠK-a ovim je potezom potvrdio da će biti veliko pojačanje Gabeljana. Do kraja utakmice na obje strane bilo je prilika, a najzreliju imao je Anđušić kada je poslije greške domaće obrane sa šest, sedam metara tukao visoko preko vrata. U 88-oj minuti Ereiz je uklizavanjem uspio spriječiti Jurinu u izglednoj prilici za poravnanje, a na drugoj strani bilježimo dobar udarac Mišića u 67-oj minuti, ali Marković dobro reagira. U cjelini posve neočekivano, GOŠK je nakon vodstva od 3:2 imao više od igre, jer su Zeničani nekako zastali, pokušavali su do preokreta doći pojedinačnim akcijama što nisu uspjeli. Na kraju slavlje u redovima domaćih, a preispitivanje u gostujućem taboru.