Srijeda, 15 svibnja, 2024

NK GOŠK je danas na svom stadionu odigrao prvu povijesnu utakmicu pod svjetlima reflektora a protivnik im je bio četverostruki osvajač nogometne Premijer lige BiH FK Sarajevo.

Utakmica je završila neriješeno 2:2 iako je domaćin vodio 2:0 ali u tri minute je prosuo to vodstvo.

U izjavi nakon utakmice trener NK GOŠK Denis Ćorić je rekao:

“Utakmica je bila za uživanje, za gledatelje naravno više nego za nas trenere. Sarajevo je jedna ozbiljna ekipa, imaju automatizme, na kraju krajeva imaju tri uvezane pobjede. Mi smo se pripremali za jedan novi sustav, danas je to dosta dobro funkcioniralo. Prvo poluvrijeme imali smo kontrolu, radili smo visoki presing. Drugo poluvrijeme zabili smo jedan pa drugi gol a onda je uslijedila kriza gdje je Sarajevo zabilo pogotke. Sve u svemu možemo biti zadovoljni, da nam je netko prije ponudio bod mi bi to objeručke prihvatili ali ostaje žal iz razloga što smo pred kraj imali 100% šansu. Ova utakmica nam daje postreh za dalje i ja vjerujem da ako budemo na ovom nivou da ćemo mi doći do svog cilja.”

Simon Rožman, trener FK Sarajevo utakmicu je kratko prokomentirao riječima:

“Čestitam mojim momcima na karakteru. Bilo je jako loše stanje, bilo je 2:0 a na kraju smo ipak osvojili bod. Pred nama je stanka i okrećemo se novim utakmicama.”

Premijer liga BiH sada ima 14 dana stanke zbog reprezentativnih obveza a nakon toga, u 7. kolu, NK GOŠK gostuje kod FK Željezničar a FK Sarajevo dočekuje HŠK Zrinjski.

FOTO, VIDEO: Povijesni dan za NK GOŠK! Započela prva domaća službena utakmica pod svjetlima reflektora!